Singielka 2, czyli Matka Polka
Czy ktoś z Państwa oglądał może „Singielkę“? Teraz, kilka lat po tym, jak poznaliście Alicję – estradową wokalistkę, szamoczącą się w sidłach samotnego istnienia – z przyjemnością zapraszamy Państwa do Teatru, by przedstawić jej dalsze losy.
Minęło kilka lat i zaszły wielkie zmiany. Alicja jest obecnie mężatką, a do tego mamą rocznych bliźniaczek. Właściwie, chciałoby się dopisać „i żyli długo i szczęśliwie“, ale... ale... artystce zawsze w końcu zacznie doskwierać głód sceny i możliwości spełniania swoich marzeń. Zwłaszcza, kiedy chronicznie nie dosypia i tkwi w kołowrocie codziennych małych zdarzeń, gdzieś między pieluchami a przecieranymi zupkami. Jakby tego było mało – relacje z wymarzonym mężczyzną pozostawiają sporo do życzenia.
„Ktoś kiedyś powiedział, że urodzić dziecko to jak wrzucić granat między dwoje kochających się ludzi. A bliźniaki – to co? Wiązka trotylu czy mina przeciwczołgowa? A może panzerfaust? Mądrala!“ Alicja bardzo chciałaby wrócić do swojego dawnego świata, za którym tęskni. Konfrontacja Pani Piosenkarki z Matką Polką wydaje się nieunikniona.
„Żeby to było jasne. Wiem, że dużo się u mnie (sorry – u nas) zmieniło, ale nie zamierzam składać skrzydeł i mam zamiar jeszcze polecieć. Dokąd? W cholerę i jeszcze wyżej! Udowodnię wszystkim, że nie jestem tylko otwartą na wciąż mleczarnią, dystrybutorem matczynego białka, czy maszyną do przewijania“. Co z tego wyniknie? Jak Alicja poradzi sobie ze sobą i kochaną rodzinką?
Możemy tylko zdradzić, że spotkanie z byłą już singielką pełne będzie poruszających zwrotów akcji. Sprawdźcie, czy Alicja się dowie: jak przeżyć z mężem i dziećmi i nie zwariować kompletnie?!
Spektakl brał udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.
Czas trwania
120 min
Twórcy
- Tekst i reżyseria – Jacek Bończyk
- Scenografia – Grzegorz Policiński
- Kostiumy – Iga Sylwestrzak
- Muzyka – Krzysztof Maciejowski
Obsada
- Alicja – Anna Guzik-Tylka
- Roman – Wojciech Michalak
- Mamunia (głos) – Grażyna Bułka
- Majka (głos) – Maria Suprun
Premiera
18.05.2018