Wciąż można oglądać wystawę zdjęć TEATR TO MY
Teatr to przede wszystkim LUDZIE, którzy go tworzą, dlatego to właśnie ich szczególnie chcielibyśmy uhonorować i pokazać na „bekstejdżowych” zdjęciach, które powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat.
Fotografie uchwyciły nie tylko aktorów i artystów w procesie tworzenia, w czasie prób czy w kulisach, ale także pozostałych pracowników, których ogromna praca składa się na efekt końcowy, czyli spektakl.
Nad każdym spektaklem pracuje cały sztab ludzi w teatralnych pracowniach (perukarskiej, stolarskiej, krawieckiej i innych) oraz tych, którzy czuwają nad jego techniczną stroną i prawidłowym przebiegiem (inspicjentki, oświetleniowcy, akustycy, montażyści dekoracji). To właśnie ich zobaczycie w fotoreportażu Doroty Koperskiej, która przez ostatnie lata ma okazję dokumentować pracę teatru także od kulis.
Wybrane zdjęcia pokazują, że to co dzieje się w kulisach często bywa równie intrygujące jak to, co oglądamy na scenie.
Wystawa jest dostępna w foyer i kawiarni budynku głównego teatru, podczas prezentacji spektakli.
