Jesteśmy częścią 11. Festiwalu Kultury Bez Barier!

Reprezentujemy Bielsko-Białą na 11. Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Bez Barier, czyli najbardziej  otwartym wydarzeniu w Polsce!
Festiwal Kultury Bez Barier to 122 dostępne wydarzenia w różnych miastach - dostępne spektakle, pokazy filmowe, wystawy, koncerty, spacery i warsztaty. Jego hasło to: Tu #MOŻESZ! korzystać z kultury, niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności.
Teatr Polski razem z Punktem 11 włączył się w to wielkie święto dostępności. Zapraszamy na wystawę „Dotknij teatru" już 5 i 6 października w Punkcie 11.

O WYSTAWIE

„Dotknij teatru” to niezwykła wystawa makiet dotykowych, rzeźb, płaskorzeźb i tyflografik, dzięki której osoby z niepełnosprawnością wzroku, ale także osoby widzące, będą mogły poznać piękno zabytkowego teatralnego budynku oraz sztukę, która jest tworzona na bielskiej scenie. Po raz pierwszy wystawa była prezentowana w ramach projektu „Spektakle bez barier - edycja 2022" w foyer Teatru Polskiego. 
Podczas wernisażu wystawy w Punkcie 11 spotkamy się z autorami prac - Renatą Kudzią oraz Anną i Piotrem Uniwersałami, którzy opowiedzą w jaki sposób tworzyli trójwymiarowe modele, które odwzorowują wygląd najciekawszych detali architektonicznych czy scenografii spektakli z repertuaru Teatru Polskiego.
Twórcy zdradzą uczestnikom tajniki powstawania dekoracji w pracowniach plastycznych teatru, opowiedzą o specyfice swojego zawodu i o procesie tworzenia przedstawień. Będzie to ciekawy wstęp do zwiedzania wystawy i dotykowego poznawania makiet, a także do twórczych rozmów, spotkań i integracji.
Przy okazji wystawy rozpoczynamy współpracę z punktem 11 – kameralnym, kulturalnym, pełnym dobrej energii  miejscem w centrum miasta.

Więcej informacji >>TUTAJ

 

FESTIWAL KULTURY BEZ BARIER

Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 

 

Linki do naszych wydarzeń:

Program główny Festiwalu 

wernisaż wystawy

 

Wydarzenie towarzyszące 

samodzielne zwiedzanie wystawy
 

 

 

 

 

Utworzono: 04.10.2023 - 13:07
Fotografie: Mateusz Sojka