Migamy w Polskim!

Cały zespół aktorski, wraz z dyrektorem bielskiej sceny, zaangażował się w niezwykła akcję, do której zapraszamy również naszych widzów. „Migamy w Polskim” to działanie, dzięki któremu  chcemy zainteresować widzów językiem migowym, a przy okazji zachęcić do spróbowania sił w „miganiu” podstawowych znaków i liter alfabetu języka migowego. 

W tym właśnie celu powstał filmik z udziałem aktorów Teatru Polskiego, w którym prezentowane są podstawowe  zwroty języka migowego, jak na przykład przywitanie, pożegnanie, ale także „teatralny słowniczek” z pojęciami takimi jak: aktor, scena czy teatr. Aktorów prezentujących podstawowe litery Polskiego Alfabetu Palcowego można również zobaczyć na specjalnej edycji plakatów i ulotek. 

Liczymy na wspólną inspirującą „zabawę” znakami języka migowego razem z naszymi widzami! Chcemy wspólnie poznawać język i świat osób niesłyszących, które od wielu lat goszczą na „Spektaklach bez barier” Teatru Polskiego.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa zgodnie z art. 80 ust. 1 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Grafika z dwoma logotypami. Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz logotyp Kultury Dostępnej.

 

 

Utworzono: 28.12.2020 - 23:48
Fotografie: Dorota Koperska