Nagrody na Dzień Teatru 2024

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Bielsku-Białej co roku odbywa się uroczystość, na którą zapraszani są pracownicy bielskich teatrów oraz osoby zajmujące się działalnością teatralną w mieście.
Prezydent Miasta Bielska-Białej przyznał nagrody w dziedzinie teatru m. in. dla pracowników Teatru Polskiego:

  • aktora Michała Czaderny, który od 10 lat związany jest z naszym Teatrem, a na swoim artystycznym koncie ma już 30 ról, m.in. Hermana w „Sztukmistrzu z miasta Lublina” (reż. W. Mazurkiewicz), Anzelma w „Skąpcu” (reż P. Aigner), Zenona z „Granicy”, (reż. P. Ratajczak.) oraz Stanisława Marii Rochowicza alias Marysi w spektaklu „Poszukiwany, poszukiwana” (reż. P. Szkotak).
    oraz
  • plastyczki Renaty Kudzi, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia pracy zawodowej. Jest ona wybitną, niezwykle kreatywną specjalistką w zakresie różnorodnych technik plastycznych i rzemiosła teatralnego, a efekty jej pracy współkreują magiczny świat każdego z naszych przedstawień.

Galę w naszym teatrze uświetnił koncert „The BBest of Koncert w oknie”, w którym wystąpili artyści i  artystki naszego Teatru -  Anna Guzik-Tylka, Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Marta Gzowska-Sawicka, Tomasz Lorek, Adam Myrczek i Grzegorz Margas razem z Bielską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Jacka Obstarczyka. W programie znalazły się najlepsze przeboje z naszych wyjątkowych i dobrze znanych bielszczanom koncertów z teatralnego okna (prezentowanych w ramach Dni Bielska-Białej). 
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


 Więcej informacjo o uroczystości na: bielsko-biala.pl

 

Utworzono: 08.04.2024 - 15:47
Fotografie: Mateusz Sojka