Odeszła Sabina Muras

Z przykrością informujemy, że 9 października, w wieku 75 lat zmarła Sabina Muras –wieloletnia zastępczyni dyrektora ds. administracyjnych i ekonomicznych Teatru Polskiego, która znakomitą większość swojego  życia zawodowego poświęciła tej scenie, gdzie pracowała 43 lata.

Poza pracą zawodową pełniła funkcje społeczne i obywatelskie; angażowała się m. in. na rzecz osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz edukacji muzycznej.

Była współzałożycielką (1995) i działaczką Bielskiego Towarzystwa Muzycznego, które organizowało m. in. koncerty edukacyjne dla młodzieży z bielskich szkół podstawowych i średnich.

Działała jako wolontariuszka na rzecz osób niepełnosprawnych, a także młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym w Fundacji „Drachma"; współorganizowała Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Gospel w Bielsku-Białej. Wspierała również działalność na rzecz dzieci z upośledzeniem umysłowym w Stowarzyszeniu „Serce dla serca".

Kilkakrotnie była honorowana nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru; w 2002 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Bielska-Białej IKAR. Została odznaczona Srebrnym (1986 rok) oraz Złotym Krzyżem Zasługi (2016 rok).

Msza św. żałobna odbędzie się 13 października 2022 o godz. 13:00 w kościele pw. św. Józefa na os. Złote Łany, po niej nastąpi odprowadzenie Zmarłej na cmentarz komunalny w Kamienicy. 

Utworzono: 10.10.2022 - 15:39