Goście specjalni przed „Wielkim Wybuchem"

Na ostatnim spektaklu pt. „The Big Bang, czyli Wielki Wybuch” 7 grudnia nie brakowało pozytywnych niespodzianek i „wielkich wybuchów”! Przed eksplozją spektaklowego humoru w wykonaniu Rafała Sawickiego, Tomasza Lorka i Piotra Matusika, zaskoczyliśmy naszych widzów występem niezwykłych gości. 


Przed przedstawieniem z audiodeskrypcją dla osób z dysfunkcjami wzroku na scenie wystąpiła Anna Elwicka – edukatorka i ambasadorka Fundacji Labrador w Poznaniu ze swoim przesympatycznym towarzyszem, psem przewodnikiem – Mokką. Oczywiście psi gość skradł serca widzów, a dzięki pani Annie, wszyscy mogliśmy poznać kilka ciekawych i ważnych faktów dotyczących pracy takich piesków. 


Psy asystujące mają prawo wstępu do wszystkich instytucji publicznych, więc każdy z nas może spotkać takiego psiego przewodnika w różnych sytuacjach, nie tylko w Teatrze Polskim.  Dlatego ważna jest wiedza, jak powinniśmy się zachowywać w stosunku do psów przewodników. 


Bardzo dziękujemy pani Annie za przekazanie nam w ciekawej formie niezbędnej wiedzy. 
Mamy nadzieję, że była to prawdziwa „reklama dostępności”, którą zapamiętał każdy uczestnik wczorajszego wieczoru. W ten sposób rozpoczęliśmy naszą nową akcję edukacyjną „WSPÓŁodczuj w teatrze”, w ramach naszych „Spektakli bez barier". 

Ciąg dalszy nastąpi.

 

Dziękujemy wolontariuszkom z Redakcji BB za wsparcie. 

 

 

Utworzono: 11.12.2023 - 9:01
Fotografie: Mateusz Sojka