Zapraszamy na niezwykłą wystawę DOTKNIJ TEATRU

Piękny, zabytkowy budynek, a w nim – żywa, poruszająca sztuka. Chcemy, żeby to piękno mogły poznawać także osoby pozbawione zmysłu wzroku, które odwiedzają nas i uczestniczą w warsztatach, spotkaniach i spektaklach z audiodeskrypcją już od wielu lat.

W przestrzeni foyer Teatru Polskiego można podziwiać (i dotykać!) makiety scenografii spektakli oraz modele budynku teatru – jego wnętrza i bryły zewnętrznej. Wszystkie obiekty powstały na potrzeby spotkań warsztatowych dla osób z dysfunkcjami wzroku w ramach projektu „Spektakle bez barier”, ale wystawa jest okazją, żeby zaprezentować te modele wszystkim naszym widzom.

Ekspozycja pokazuje, jak przez dotyk (dzięki specjalnie stworzonym pomocom) można udostępniać sztukę, także teatralną, osobom niewidomym.

Zapraszamy wszystkich naszych widzów do zwiedzania wystawy w foyer na pierwszym piętrze, w dniach prezentacji spektakli na Dużej Scenie, od 29 listopada do końca grudnia 2022.

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku na każdym eksponacie w prawym dolnym rogu  przygotowane zostały etykiety  z podpisem w druku Braille'a oraz kody QR, które można zeskanować, żeby odsłuchać audiodeskrycji obiektu.

Autorami prac są: Anna Uniwersał, Renata Kudzia i Piotr Uniwersał.

 

Więcej informacji na temat wystawy >>tutaj

 

W zakładce „Opis strony"  powyżej można odsłuchać dźwiękowego zaproszenia na wystawę. 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego. ​​

Utworzono: 30.11.2022 - 9:53
Fotografie: Dorota Koperska