Informacja o zakresie działalności Teatru Polskiego w Bielsku-Białej w tekście łatwym do zrozumienia i czytania (ETR)

Informacje podstawowe

Teatr Polski w Bielsku-Białej jest instytucją kultury miasta Bielska-Białej. Teatr zajmuje się prezentowaniem spektakli dla widzów.

Gdzie nas znajdziesz?

Budynek główny Teatru znajduje się przy ulicy 1 Maja 1 w Bielsku-Białej.

Teatr posiada dwie sceny, w dwóch budynkach:

Duża Scena
adres: ulica 1 Maja 1

Mała Scena
adres: ulica 1 Maja 2 Administracja teatru adres: ulica Kołłątaja 4

Dyrektor teatru

Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Teatru jest Witold Mazurkiewicz

Koordynator dostępności dla osób z niepełnosprawnością

Koordynatorką dostępności jest Joanna Feikisz. Możesz się z nią skontaktować telefonicznie albo mailowo. Tel./SMS: 729 054 004 mail: joanna.feikisz@teatr.bielsko.pl

Czym się zajmujemy w teatrze?

W Teatrze możesz zobaczyć spektakl. W Teatrze czasami odbywają się warsztaty, koncerty, zwiedzanie Teatru z przewodnikiem.

Kiedy jesteśmy otwarci?

Sekretariat Teatru jest otwarty od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 17:00. Spektakle dla widzów teatr gra wieczorem. Możesz wcześniej sprawdzić na stronie internetowej repertuar i kupić bilet wstępu: /repertuar

Gdzie możesz kupić bilet?

Bilet można kupić przez internet albo w kasie biletowej.

Bilety on-line: /repertuar Kasa biletowa znajduje się w głównym budynku Teatru przy ulicy 1 Maja 1. Kasa jest czynna:
• od wtorku do piątku w godzinach 10:00-18:00 z przerwą między godziną 14:00-15:00
• w soboty, niedziele i święta (kasa czynna tylko w dniu spektaklu) – 1 godzinę przed rozpoczęciem spektaklu

Możesz również zadzwonić i zarezerwować bilet, a później odebrać go osobiście w kasie. Rezerwacja biletów jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 -16:00 pod numerem: tel: + 48 33 822 84 53 tel: + 48 33 822 84 51 wewnętrzny 34 lub 35 lub 95

Jak możesz się z nami skontaktować?

Możesz napisać pismo i wysłać na adres: Teatr Polski Ul. 1 Maja 1 43-300 Bielsko-Biała Możesz wysłać maila: dyrektor@teatr.bielsko.pl Możesz zadzwonić pod numer centrala: + 48 33 822 84 51 Osoby g/Głuche i słabosłyszące mogą kontaktować się poprzez e-mail.

Dostępność architektoniczna wszystkich budynków

SCENA DUŻA
Budynek jest częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przy wejściu głównym znajdują się podjazdy dla wózków inwalidzkich. Widzowie niepełnosprawni ruchowo mogą korzystać z holu i widowni na parterze. Pierwsze i drugie piętro są niedostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Obsługa bileterska otwiera drzwi wejściowe 30 minut przed spektaklem. W budynku, na parterze po lewej stronie wejścia znajduje się podjazd dla wózków. Nie ma możliwości wjazdu na pierwsze i drugie piętro teatru. Toaleta na parterze, po lewej stronie jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku. Trzy miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na ulicy 1 Maja 1, między Teatrem Polskim a Pocztą Główną.

SCENA MAŁA
Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Wejście dla widzów mieści się od strony parkingu teatralnego. W budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych, tuż przy wejściu po lewej stronie.

BUDYNEK ADMINISTRACJI
Budynek nie jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.