FUNfest: Dusigrosz

Teatr Knjaževsko-Srpski (Kragujevac, Serbia)

„Dusigrosz” to klasyczny dramat napisany przez jednego z najważniejszych serbskich dramatopisarzy – Jovana Steriję Popovića w 1837 roku. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez wielokrotnie nagradzaną aktorkę i reżyserkę, Draganę Varagic. Spektakl z Knjaževsko-Srpskiego Teatru w Kragujevacu został uznany za najlepszy spektakl w Serbii w minionym sezonie. „Dusigrosz” jest klasyczną komedią charakterów, jednak w wykonaniu serbskich aktorów zamienia się w tragikomiczną krytykę współczesności. Główny bohater, Kir Janja, żyje w świecie, którego nie jest już w stanie zrozumieć – ale nie jest wcale tego świadomy. Stanowi to źródło zarówno komicznych, jak i tragicznych sytuacji, które go spotykają. Kir Janja jest jak człowiek wędrujący po nieznanym mieście ze niewłaściwą mapą. A im bardziej jest zagubiony, tym więcej energii wkłada w odnalezienie drogi. Ale żadnego wyjścia nie ma. My także żyjemy w rzeczywistości, która zmienia się bardzo szybko – i my także staramy się odnaleźć w tym „momencie przejściowym”, w którym nowe reguły funkcjonowania jeszcze nie są znane. Dlatego „Dusigrosz” opowiada także i o nas.

Spektakl z napisami w języku polskim. 

Premiera: 14 grudnia 2016 r

tekst: Jovan Sterija Popović

reżyseria: Dragana Varagić

scenografia: Lana Škundrić

muzyka: Dragoslav Tanasković

kostiumy: Jelena Janjatović

choreografia: Bojana Robinson

obsada: Milić Jovanović, Mladen Knežević , Milica Majstorović, Nikola Milojević, Miodrag Pejković, Saša Pilipović, Isidora Rajković, Đorđe Simić

Czas trwania: 90 min (bez przerwy)

Premiera

18.04.2017

FUNfest: Dusigrosz Na scenie! Kup bilet online

Brak dostępnych biletów na spektakl w najbliższym repertuarze. Zostaw swój e-mail, a powiadomimy Cię gdy znów będzie dostępny. Zostawiając adres mailowy, wyrażasz zgodę na otrzymywanie mailingu Teatru Polskiego.

Oświadczam, że powyższe informacje są mi znane i: