MAŁA CZARNA - Hamer

„Hamer” monodram Karoliny Hamer, reż. Justyna Sobczyk

Karolina Hamer rzuca nowe wyzwanie sobie i publiczności. Pływaczka i aktywistka, zdobywczyni 173 medali (również na Mistrzostwach Świata i Europy), jedna z liderek protestu osób z niepełnosprawnościami, która dokonała pierwszego w polskim sporcie coming outu. Tym razem wystąpi w pierwszym na świecie sit-upie. Sit-up to zaczepka do przemyśleń. Zupełnie nowa, solowa sceniczna formuła komediowo-dramatyczna. Pozwala na wspólne, głębokie zanurzenie w opowieści o byciu ziomalką z osiedla w Tychach, mistrzynią pływania, biseksualną kobietą z niepełnosprawnością. W hip-hopowym rytmie, w stylu dowolnym, płyniemy przez peerelowskie blokowiska i baseny olimpijskie, szpitale, szkoły, protesty sejmowe i uliczne – aż do brzegu, do pytania o miejsce, w którym jesteśmy jako społeczeństwo, o miejsce w nim kobiet i osób nienormatywnych. O to, jak urządzamy świat. Będzie śmiesznie.

Bohaterka monodramu odgrywa niezwykle ważną rolę, odgrywa samą siebie. Monodram pokazuje jak współcześnie zaznaczany, a jednak wciąż pomijany jest system dostępności w Polsce.

W ROLI GŁÓWNEJ: Karolina Hamer

REŻYSERIA: Justyna Sobczyk

SCENARIUSZ: Karolina Hamer, Magdalena Staroszczyk

DRAMATURGIA, PRACA ZE SŁOWEM: Magdalena Staroszczyk

SCENOGRAFIA, KOSTIUMY: Magdalena Łazarczyk

ŚWIATŁO: Dariusz Zabiegałowski

MUZYKA: Sebastian Świąder

WIZUALIZACJA: Łukasz Sosiński

POMYSŁ: Justyna Sobczyk, Justyna Lipko Konieczna

PRODUKCJA: Teatr 21: Marceli Sulecki

KIEROWNICZKA PRODUKCJI: Monika Balińska

INSPICJENTKA: Maria Lejman-Kasz

Fotografia: Sisi Cecylia

Spektakl powstał we współpracy Teatru 21 i STUDIO Teatrgalerii

Czas trwania

60

Premiera

20.05.2024

Logotyp - biały napis: Mała Czarna umieszczony na czarnym tle.

MAŁA CZARNA - HamerNa scenie! Kup bilet online

Brak dostępnych biletów na spektakl w najbliższym repertuarze. Zostaw swój e-mail, a powiadomimy Cię gdy znów będzie dostępny. Zostawiając adres mailowy, wyrażasz zgodę na otrzymywanie mailingu Teatru Polskiego.

Oświadczam, że powyższe informacje są mi znane i: