Bogumił Palewicz

Reżyser świateł w spektaklach operowych, baletowych i dramatycznych. 

Tworzy w teatrach Polski i Europy. Na stałe współpracował w Operą Wrocławską , gdzie jako reżyser świateł zrealizował m. in. superprodukcje w dużych i nietypowych przestrzeniach teatralnych, takie jak „Pierścień Nibelunga” w Hali Stulecia, „Napój miłosny” na Pergoli oraz „Otello” na Wyspie Piaskowej, „Turandot” i „Bal maskowy” na Stadionie Olimpijskim.

Od 2006 roku jako niezależny artysta współpracuje z większością scen operowych i teatrów muzycznych w Polsce (Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Wielki - Opera Narodowa, Opera Nova w Bydgoszczy, Opera na Zamku w Szczecinie, Opera Krakowska, Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Opera Śląska, Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, Opera Wrocławska, Teatr Rozrywki w Chorzowie). 

Ma też na koncie realizacje oświetlenia do zagranicznych produkcji w: Palau de les Arts Reina Sofia w Walencji, ABAO Bilbao, Teatro Real w Madrycie, Opera w Tel Awiwie, Teatro Colon w Argentynie i Teatro Lirico w Trieście.

Współpracuje z takimi reżyserami i choreografami, jak Michał Znaniecki, Laco Adamiki, Marek Weiss, Jan Klata, Hans-Peter Lehmann, Dieter Kaegi, Ignacio Garcia i Wojciech Kościelniak. 

Realizuje oprawy świetlno-wodne do fontann multimedialnych we Wrocławiu i Rzeszowie oraz pokazy na fontannach w Toruniu, Łodzi, Szczecinie i Krakowie.

 

Powiązane spektakle