Małgorzata Jankowska

W latach 2008–2013 studiowała na Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia ukończyła z wyróżnieniem otrzymując tytuł magistra sztuki (kierunek: grafika, specjalność: grafika warsztatowa, wklęsłodruk). Jej dyplom „Raj utracony” został zaprezentowany w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu” w Toruniu w ramach wystawy najlepszych dyplomów studentów rocznika 2012/2013. Tam też w 2010 r. odbyła praktyki zawodowe.

Jest również absolwentką studiów podyplomowych w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa (kierunek: scenografia). Jej prace semestralne zostały dwukrotnie zakwalifikowane do wystaw zbiorowych najlepszych studentów ASP.

Od 2014 r. jest specjalistą rzemiosł teatralnych – plastykiem teatralnym w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej.

W Teatrze Polskim asystowała Damianowi Styrnie przy tworzeniu scenografii spektaklu „Człowiek z La Manczy”, zaprojektowała kostiumy do przedstawienia pt. „Wszystko w rodzinie” – obie realizacje w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Jest także autorką scenografii do przedstawień „Miarka za miarkę" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego oraz „Szaleństwo nocy letniej” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

Powiązane spektakle