Maria Sadowska

Wokalistka, reżyserka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna.

Na polskiej scenie muzycznej obecna jest od ponad 20 lat. Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Z Michelem Legrandem jako jedyna polska wokalistka wystąpiła na prestiżowym, jubileuszowym Festiwalu Jazz Jamboree. Współpracowała także m.in. z Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem oraz Victorem Daviesem.

Maria Sadowska ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” (do którego również skomponowała muzykę) miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus. W styczniu 2017 roku miał premierę jej najnowszy film pt. „Sztuka Kochania”, który opowiada historię życia Michaliny Wisłockiej. Film zdobył wiele pozytywnych recenzji, był nominowany do nagród filmowych – brał udział w konkursie głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku oraz w konkursie Polskich Filmów Fabularnych Festiwalu OFF CAMERA w Krakowie.

Spektaklem pt. „Wanda” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej Maria Sadowska debiutuje jako reżyserka teatralna. Jest również autorką muzyki do tego przedstawienia.

Powiązane spektakle

  • Wanda Reżyseria, Muzyka