Bilet za 300 groszy!

12 maja 2018 obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji Teatr Polski przyłącza się do akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, razem z setką teatrów z 39 polskich miast, które przez cały tydzień – od 12 do 20 maja – zagrają spektakle „za grosze”.

Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza Państwa na spektakl pt. „DyBBuk" w dniu 12 maja o godz. 18:00. Sprzedaż biletów odbędzie się 12 maja i będzie prowadzona wyłącznie w kasie Teatru Polskiego od godz. 10:00 do wyczerpania puli biletów. UWAGA! Jedna osoba może kupić tylko dwa bilety. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji ani zakupu biletów on-line. 

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych z całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach. Akcja „Bilet do teatru za 300 groszy” finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Wszystkie informacje o akcji dostepne są na stronie Dnia Teatru Publicznego

 

Utworzono: 19.04.2018 – 10:46