Ruszyła 11. edycja projektu „Spektakle bez Barier"

8 czerwca ruszyła kolejna, jedenasta już, edycja naszego projektu „Spektakle bez Barier”. Dla widzów z dysfunkcjami wzroku i słuchu przygotowaliśmy przedstawienia i szereg innych ciekawych wydarzeń z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy. 

Pierwszym działaniem była prezentacja przedstawienia pt. „Sztukmistrz z miasta Lublina” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza – efektowna, musicalowa inscenizacja z muzyką na żywo, przenosząca widzów w świat magii i iluzji, a także żydowskich tradycji i obyczajów. 

Pokaz spektaklu z audiodeskrypcją poprzedziło spotkaniem warsztatowe dotyczące scenografii i przestrzeni scenicznej, z użyciem makiet dotykowych, stworzonych  w pracowniach teatru specjalnie na potrzeby warsztatów z osobami niewidomymi (autorką makiety jest Anna Uniwersał). 

Kolejna propozycja już 11 czerwca, tym razem zapraszamy widzów z dysfunkcjami słuchu na znakomity komediowy przebój – „Hotel Westminster” z tłumaczeniem na język migowy.

W ramach projektu planujemy także spotkania z artystami, z autorką książki „Głusza” Anną Goc, warsztaty, poznawanie kulis zabytkowego budynku Teatru Polskiego i wiele innych. 

 

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc organizacyjną wolontariuszom z Redakcji BB - Fundacja Zróbmy TO

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Więcej informacji >>tutaj

 

Utworzono: 11.06.2024 - 15:29
Fotografie: Mateusz Sojka