Teatr Polski udostępnia swoje spektakle osobom z dysfunkcjami wzroku i słuchu już od 2013 roku. Zaczynaliśmy od prezentowania przedstawień z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy, a w kolejnych latach poszerzaliśmy nasz projekt o inne dostępne działania, takie jak warsztaty, oprowadzania, czy spotkania z artystami.
Cieszymy się, że projekt „Spektakle Bez Barier 2024 – edycja XI” – uzyskał dofinansowanie z programu „Kultura dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Celem programu Kultura Dostępna jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. Dzięki dofinansowaniu będziemy mogli kontynuować i nadal rozwijać nasz projekt.
KALENDARIUM WYDARZEŃ:
- 8 czerwca - warsztaty dotyczące scenografii i przestrzeni scenicznej spektaklu pt. “Sztukmistrz z miasta Lublina”.
- 8 czerwca, g. 18:00 - “Sztukmistrz z miasta Lublina” - spektakl z audiodeskrypcją.
- 11 czerwca - spektakl pt. “Hotel Westminster” z tłumaczeniem na język migowy.
- 19 października, g. 18:00 - spektakl pt. “Poszukiwany, poszukiwana” z audiodeskrypcją; warsztaty dotyczące scenografii i przestrzeni scenicznej spektaklu; warsztaty dotyczące kostiumów teatralnych; spotkanie poświęcone warsztatowi pracy aktora.
- 26 października, g. 18:00 - spektakl pt. “Poszukiwany, poszukiwana” z tłumaczeniem na język migowy i napisami dla niesłyszących, warsztaty poświęcone scenografii teatralnej i pracy scenografa.
- 9 listopada, g. 18:00 - spektakl “Skąpiec” z audiodeskrypcją; warsztaty dotyczące scenografii i przestrzeni scenicznej spektaklu.
- 9 listopada - warsztaty „Dyskretny urok PRL-u - mini-kurs historii sztuki i designu dla każdego".
- 14 listopada - spotkanie warsztatowe “Smaki PRLu”. Partner spotkania - Pauza Projekt.
- 29 listopada, g. 17:00 - spotkanie wokół książki pt. “Głusza”.
„GŁUSZA” Anny Goc – spotkanie z autorką książki i gośćmi
- 29 listopada, godzina 17:00, Mała Scena Teatru Polskiego.
- Czas trwania spotkania – 1 godzina.
- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – osoby g/Głuche oraz słyszące.
Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy.
- WSTĘP WOLNY
- Uczestnicy spotkania - autorka Anna Goc oraz członkinie Fundacji „Ingraft” - Kinga Hołda-Justycka i Dagmara Stanosz (prowadzenie).
- Fragmenty książki zaprezentuje aktor Rafał Sawicki, a przetłumaczy na polski język migowy Kinga Hołda-Justycka.
„Głusza” to przejmujący, momentami wstrząsający reportaż, nagrodzony m. in. Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego (najlepszy reportaż roku 2023). Zapewniamy, że to, czego dowiecie się na tym spotkaniu bardzo mocno Was zaskoczy i poruszy.
Więcej informacji >>tutaj.
Zapraszamy serdecznie!
Kontakt: joanna.feikisz@teatr.bielsko.pl
Więcej o dofinansowaniu: tutaj