Sylwester 2020 w Teatrze Polskim

W tym roku Sylwester będzie nieco inny, niż zazwyczaj, bo bez części muzycznej i bankietowej. Ale proszę się nie obawiać - tak jak zawsze w naszym teatrze - będzie to z pewnością wieczór udany!

Gwarancją dobrej zabawy jest premierowy pokaz spektaklu „Pół żartem, pół sercem”, zrealizowany przez świetny zespół twórców, w dodatku w doborowej obsadzie.  

Komedia ta inspirowana jest filmowym przebojem lat 50., „Pół żartem, pół serio” Billy’ego Willdera, w gwiazdorskiej obsadzie, z Marilyn Monroe, Jackiem Lemmonem i Tonym Curtisem.

Jej bohaterami są dwaj bezrobotni aktorzy, którzy zarabiają na życie chałturzeniem na prowincji, prezentując za marne grosze znudzonej publiczności „Sceny z Szekspira". Jednak pewnego dnia na horyzoncie pojawia się szansa odmiany ciężkiego losu. Kiedy dowiadują się, że sędziwa milionerka poszukuje zaginionych przed wielu laty siostrzenic, aby przekazać im w spadku swoją fortunę, postanawiają wykorzystać swoje aktorskie możliwości. Plan jest prosty, ale jak to w komedii (i w życiu)  wszystko zaczyna się komplikować.

Bielscy widzowie mieli już przed laty okazję bawić się na „Pół żartem, pół sercem” w reżyserii Marcina Sławińskiego (premiera w 2003 roku). Ku wielkiej  uciesze widowni, w kobiece fatałaszki przebierali się wówczas Grzegorz Sikora i Rafał Sawicki, kreując role aktorów podszywających się za siostrzenice milionerki. Czas na nową wersję teatralno-kinowego przeboju, w nowej obsadzie i reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

Więcej informacji oraz bilety w sprzedazy online >>tutaj.

 

Zapraszamy serdecznie!

Utworzono: 04.11.2020 – 16:12
Sylwester 2020 w Teatrze Polskim