Pół żartem, pół sercem

„Pół żartem, pół sercem" – „Leading Ladies"

Komedia inspirowana  filmowym przebojem lat 50., „Pół żartem, pół serio” Billy’ego Willdera, w gwiazdorskiej obsadzie, z Marilyn Monroe, Jackiem Lemmonem i Tonym Curtisem.

Bohaterami są dwaj bezrobotni aktorzy, którzy zarabiają na życie chałturzeniem na prowincji, prezentując za marne grosze znudzonej publiczności „Sceny z Szekspira". Jednak pewnego dnia na horyzoncie pojawia się szansa odmiany ciężkiego losu. Kiedy dowiadują się, że sędziwa milionerka poszukuje zaginionych przed wielu laty siostrzenic, aby przekazać im w spadku swoją fortunę, postanawiają wykorzystać swoje aktorskie możliwości. Plan jest prosty, ale jak to w komedii (i w życiu)  wszystko zaczyna się komplikować.

Światowa prapremiera sztuki amerykańskiego dramaturga, scenarzysty filmowego i telewizyjnego Kena Ludwiga „Pół żartem, pół sercem” odbyła się w listopadzie 2002 roku w Teatrze Powszechnym w Łodzi, w reżyserii Marcina Sławińskiego. Już rok później komedię Ludwiga w realizacji tego samego reżysera mieli okazję oglądać także bielscy widzowie. Czas na nową wersję teatralno-kinowego przeboju, w nowej obsadzie i reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. 

 

Czas trwania

145 min (1 przerwa)

Twórcy

Obsada

Premiera

6.03.2021

Recenzje

  • e-teatr, Paweł Kluszczyński - zobaczStrzałka w prawo
  • Lady's Club, Stanisław Bubin - zobaczStrzałka w prawo
  • Teraz Teatr, Tomasz Sknadaj - zobaczStrzałka w prawo
  • Magazyn Samorządowy, Agata Wolna - zobaczStrzałka w prawo
Fotografie: Joanna Gałuszka

Pół żartem, pół sercemNa scenie! Kup bilet online

Brak dostępnych biletów na spektakl w najbliższym repertuarze. Zostaw swój e-mail, a powiadomimy Cię gdy znów będzie dostępny. Zostawiając adres mailowy, wyrażasz zgodę na otrzymywanie mailingu Teatru Polskiego.

Oświadczam, że powyższe informacje są mi znane i: