Zdobyliśmy Złote Maski!

Podczas uroczystej gali w Operze Śląskiej w Bytomiu wręczone zostały Złote Maski – nagrody dla aktorów i twórców najbardziej interesujących spektakli teatralnych na terenie województwa śląskiego w 2022 roku.

Z ogromną radością informujemy, że spośród twórców Teatru Polskiego nagrodzeni zostali:

 

  • W kategorii aktorstwo – rola kobieca w spektaklach dramatycznych - Marta Gzowska-Sawicka za monodram „Milczenie. O Ewie Demarczyk” w reżyserii Tomasza Fryzeła i role: Zewtel w spektaklu „Sztukmistrz z miasta Lublina” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza oraz Sary w spektaklu „Faraon” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego;
  • W kategorii aktorstwo – rola męska w spektaklach dramatycznych - Mateusz Wojtasiński za role: Ramzesa w spektaklu „Faraon” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego i Jaszy w spektaklu „Sztukmistrz z miasta Lublina” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza;
  • W kategorii scenografia - duet artystyczny BRACIA - Agnieszka Klepacka i Maciej Chorąży za scenografię do spektaklu „Faraon” na podstawie powieści Bolesława Prusa, w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego.

Ponadto aktor Mateusz Wojtasiński został wyróżniony nagrodą im. Adama Baumanna. 

Wszystkim nagrodzonym i nominowanym serdecznie gratulujemy! 

Przypominamy, że Teatr Polski zdobył aż osiem nominacji do Złotych Masek za rok 2022. Więcej informacji >>tutaj

 

O Złotych Maskach

Nagroda przyznawana jest przez Zarząd Województwa Śląskiego na podstawie propozycji komisji złożonej z ekspertów w dziedzinie teatru. Nagroda ta ma długą tradycję - od 1967 roku Złotymi Maskami nagradzały artystów teatru regionalne media i wojewodowie czterech województw - katowickiego, bielskiego, częstochowskiego i opolskiego. Od 1999 roku opiekę nad nagrodą przejęło województwo śląskie.

Więcej o nagrodach >>tutaj

 

Utworzono: 27.11.2023 - 22:01
Fotografie: Karol Fatyga/ Opera Śląska