Iwona Runowska

Tancerka, choreografka i pedagog. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Stypendystka Joel Hall Dancers & Center. 
Występowała na scenie stołecznego Teatru Wielkiego; była aktorką premierowej obsady musicalu „Metro“. Jest autorką choreografii do wielu spektakli dramatycznych i operowych na scenach całej Polski, m. in. w: Teatrze Muzycznym Roma („Grease”, „Musicale, ach te musicale”, „Koty”), Opera Nova w Bydgoszczy („Don Carlos”, „Magiczne zabawki”), Teatrze Polskim im. A. Szyfmana w Warszawie („Mąż i żona”, „Podróże Guliwera”), Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu („Rigoletto”), Teatrze Lalka w Warszawie („Karampuk. Baśń o króliku z cylindra”).  
Z Pawłem Szkotakiem współpracowała przy realizacji choreografii do przedstawień: „Amadeusz” i „Cabaret” w Teatrze im. Seweruka w Elblągu, „Boska!” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej oraz spektakli operowych „Eugeniusz Oniegin” w łódzkim Teatrze Wielkim oraz „Sąd Ostateczny”, „Cyrulik sewilski” i „Don Bucefalo” w Operze Bałtyckiej w Gdańsku
Współtworzyła choreografię takich widowisk jak: Gala „Teraz Polska" w Sali Kongresowej, otwarcie Międzynarodowych Igrzysk Polonijnych Lublin 2000, 10 lat TVP Polonia w Teatrze Polskim, czy Sopot Festival 2003. 
 

Powiązane spektakle