Boska!

Dajcie się przenieść w tętniący muzyką świat Nowego Jorku, do pełnego blichtru salonu w Hotelu Ritz, do świetlistego Carnegie Hall. Do miasta, które nigdy nie zasypia. Do dżungli ludzkich marzeń, aspiracji i rozczarowań. Do miasta, które najpierw wykpiło a potem pokochało miłością bezwarunkową łamiący się głos Florence Foster Jenkins. 

„Boska!” to słodko-gorzka komedia o „najgorszej śpiewaczce świata”, która mimo braku talentu i słuchu muzycznego zrobiła międzynarodową karierę i występowała w najsłynniejszych salach koncertowych. Nie przejmowała się krytyką, wierzyła w swój talent i mówiła: „ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam”.  Sceniczna opowieść o tej autentycznej postaci dwudziestowiecznej kultury pokazuje, że nawet najbardziej szalone marzenia warto realizować. 

W roli głównej występuje Beata Olga Kowalska, aktorka na co dzień grająca w teatrach muzycznych Łodzi i Warszawy. Projekt scenografii przygotował Damian Styrna, animacje multimedialne – Damian Styrna z Eliaszem Styrną, kostiumy – Anna Chadaj, choreografię – Iwona Runowska. Spektakl wyreżyserował Paweł Szkotak, twórca Teatru Biuro Podróży, reżyser kilkudziesięciu spektakli teatralnych (w tym takich tytułów jak „Eugeniusz Oniegin”, „Amadeusz”, „Opera za trzy grosze”, „Cabaret").  „Boska!” to kolejne muzyczne, wizualne i aktorskie wydarzenie w Teatrze Polskim.

Czas trwania

125 min (1 przerwa)

Twórcy

Obsada

Premiera

15.09.2018

Recenzje

  • Lady’s Club, Stanisław Bubin - zobaczStrzałka w prawo
  • 2B Style, Damian Górecki - zobaczStrzałka w prawo
  • Gazeta Wyborcza, Marta Odziomek - zobaczStrzałka w prawo
  • bielsko.biala.pl, Agnieszka Pollak-Olszowska - zobaczStrzałka w prawo
  • Kurier BB, Janusz Legoń - zobaczStrzałka w prawo
  • Dziennik Teatralny, Jan Gruca - zobaczStrzałka w prawo
Fotografie: Joanna Gałuszka

Boska!Na scenie! Kup bilet online

Brak dostępnych biletów na spektakl w najbliższym repertuarze. Zostaw swój e-mail, a powiadomimy Cię gdy znów będzie dostępny. Zostawiając adres mailowy, wyrażasz zgodę na otrzymywanie mailingu Teatru Polskiego.

Oświadczam, że powyższe informacje są mi znane i: