Tomasz Tobys

Urodzony w Bielsku-Białej. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Katedry Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Swoją pracę projektowo-artystyczną rozpoczął w 2007 roku.

Założyciel portalu FONT nie czcionka! oraz studia projektowego studio FNC. Pomysłodawca portalu „Grafik płakał jak projektował” oraz strony na Facebooku o tym samym tytule, która stała się najpopularniejszym fanpage’em o tematyce projektowej w Polsce (ponad 189 tys. fanów).

Od 2015 roku współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, gdzie odpowiedzialny jest za wizerunek graficzny (identyfikacja, plakaty, itp.). Tworzy nie tylko projekty graficzne, ale zajmuje się również multimediami i scenografią.

Twórca interfejsu (multimedia) do spektaklu Humanka w reżyserii Agaty Puszcz. Stworzył także dwie scenografie w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej oraz dwie w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku do spektakli w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

Projektant zaangażowany społecznie. Uważa, że twórcy i artyści mają duży wpływ na to, jak będzie wyglądać przyszłość. Pomimo fascynacji motoryzacją, po mieście jeździ na rowerze.

Powiązane spektakle