Humanka

Akcja „Humanki” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Główny bohater, Em, po kolejnym nieudanym związku postanawia kupić humanoida, zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie spełniającego rolę partnerki życiowej. Dzięki rozwojowi techniki Humanka niczym nie różni się od żywej kobiety (poza drobnym znaczkiem na karku) – a przynajmniej tak jest reklamowana przez swoich producentów.

Czy w świecie, w którym łatwiej jest kupić związek niż go budować, jest miejsce na miłość? Coraz większym paradoksem naszych czasów jest stopniowa mechanizacja człowieka przy jednoczesnym nabywaniu przez sztuczną inteligencję cech ludzkich – przez co zbliżamy się do sytuacji, w której o „prawdziwe” uczucia będzie prościej u robotów a nie ludzi...

Spektakl dla widzów od 16 roku życia. 

Spektakl brał udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.

Za rolę Szi w spektaklu pt. „Humanka" Oriana Soika otrzymała nagrodę aktorską XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie w 2017 roku. 

Czas trwania

100 min

Twórcy

Obsada

Premiera

28.05.2016

Recenzje

  • Culture.pl, culture.pl - zobaczStrzałka w prawo
  • kultura.rybnik.eu, Jadwiga Zając - zobaczStrzałka w prawo
  • e-teatr,pl, Kinga Kościak - zobaczStrzałka w prawo
  • e-teatr, Łukasz Drewniak - zobaczStrzałka w prawo
  • Zderzenia – Gazetka Festiwalowa, Marysia Pyrek - zobaczStrzałka w prawo
  • Klaster Kultury i Turystyki Przemysłowej, Marek Mierczyk, Kasia Boroń - zobaczStrzałka w prawo
  • bielsko.biala.pl, Agnieszka Pollak-Olszowska - zobaczStrzałka w prawo
  • Dziennik Zachodni, Henryka Wach-Malicka - zobaczStrzałka w prawo
Fotografie: Dorota Koperska

HumankaNa scenie! Kup bilet online

Brak dostępnych biletów na spektakl w najbliższym repertuarze. Zostaw swój e-mail, a powiadomimy Cię gdy znów będzie dostępny. Zostawiając adres mailowy, wyrażasz zgodę na otrzymywanie mailingu Teatru Polskiego.

Oświadczam, że powyższe informacje są mi znane i: