Podsumowujemy rok 2017

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,

z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że w 2017 roku spektakle w Teatrze oraz w trasie zobaczyło łącznie 88 765 widzów – to o 10 683 więcej niż w roku poprzednim, który już wtedy wydawał nam się absolutnie rekordowy. 85 619 widzów gościliśmy w siedzibie Teatru w Bielsku-Białej, z 3 146 spotkaliśmy się w innych miastach. 

W 2017 roku zagraliśmy 345 spektakli (w tym 299 spektakli własnych, z czego 284 w siedzibie a 15 w trasie). To o 35 spektakli więcej niż w roku 2016. 

Przygotowaliśmy 7 nowych spektakli, 5 na Dużej Scenie i 2 na Małej:

W czerwcu 2017 roku zorganizowaliśmy pierwszy Festiwal Komedii Południa FUNfest. W festiwalu uczestniczyło sześć zespołów teatralnych z południa Polski (z Rzeszowa, Częstochowy, Zabrza, Katowic i Bielska-Białej) oraz Europy (Teatr Knjaževsko-Srpski z Kragujevaca w Serbii), a widownia naszego teatru zgromadziła aż 2.442 festiwalowych gości. W ramach cyklu „Primus Inter Pares” gościliśmy spektakle Teatru Narodowego oraz „Scenariusz dla trzech aktorów” w wykonaniu Jana Peszka oraz Andrzeja i Mikołaja Grabowskich. Braliśmy udział w programie Teatr Polska, a dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury zrealizowaliśmy sześć „Spektakli bez barier” z audiodekstypcją i tłumaczeniem na język migowy. Spektakle „Wanda” oraz „Pustostan” zostały zakwalifikowane do 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Bielska-Białej w wakacje zamontowaliśmy nowy system nagłośnienia a jesienią rozbudowaliśmy możliwości systemu oświetleniowego, czego efekty można było podziwiać w przygotowanym na Sylwestra koncercie piosenek Abby

Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy za tak liczne wizyty i zapraszamy na kolejne

Dyrekcja i zespół Teatru Polskiego

Utworzono: 02.01.2018 - 13:40