Premiera „Pustostanu” i mocne akcenty na koniec sezonu

Sezon teatralny powoli zbliża się ku końcowi. Ale przez najbliższe dwa miesiące czeka nas jeszcze kilka mocnych teatralnych akcentów.

Przede wszystkim majowa premiera spektaklu pt. „Pustostan”. Współczesny tekst Maliny Prześlugi na Małą Scenę przeniesie Agata Puszcz, reżyserka, która zrealizowała u nas w zeszłym sezonie „Humankę” Jarosława Murawskiego. Przedstawienie będzie dotykało bolesnych spraw, ale nie zabraknie w nim także akcentów komediowych, a nawet wykonującego muzykę na żywo zespołu Pustostan, w składzie: Oriana Soika i Mateusz Wojtasiński. W obsadzie spektaklu znaleźli się również: Jagoda Krzywicka, Jadwiga Grygierczyk, Tomasz Lorek, Piotr Gajos i Jerzy Dziedzic.

Jednocześnie na Dużej Scenie rozpoczęły się próby do „Idioty” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Janusza Opryńskiego. W obsadzie zobaczymy m. in. Martę Gzowską-Sawicką, Wiktorię Węgrzyn, Orianę Soikę, Kazimierza Czaplę i Michała Czadernę. Premiera tego przedstawienia planowana jest na wrzesień.

W maju na scenę powróci najlepszy spektakl 2015 roku, nagrodzony dwoma Złotymi Maskami, czyli znakomity musical „Sześć wcieleń Jana Piszczyka”. A zagramy go tylko dwa razy! Ostatni raz w sezonie pokażemy również przedstawienie pt. „Nocami i dniami będę tęsknić za Tobą”.

W czerwcu pożegnamy się z komediowym przebojem ubiegłych sezonów, pt. „Co widział kamerdyner?”. Ostatnie przedstawienia 15 i 16 czerwca.

W maju i w czerwcu czekają nas także znakomite występy gościnne. Najbardziej ucieszą się fani absurdalnego humoru w wykonaniu kabaretu Mumio, który pokaże bielskiej publiczności swój spektakl „Welcome Home Boys” oraz wielbiciele twórczości Agnieszki Osieckiej w połączeniu z talentem wokalnym Wiktorii Węgrzyn, która wystąpi z recitalem „Historie Agnieszki Osieckiej” na Dużej Scenie Teatru Polskiego.

A na sam koniec sezonu mamy dla Państwa naprawdę mocny komediowy akcent – Festiwal Komedii Południa FUNfest, czyli dużo świetnej zabawy na przywitanie lata i pożegnanie teatralnego sezonu 2016/2017.

Utworzono: 10.05.2017 - 12:09