Damian Styrna

Absolwent Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Grafik, ilustrator, autor scenografii i animacji spektakli, koncertów i realizacji telewizyjnych. Laureat 16 Yach Film Festiwal 2007 za videoclip „Jesteśmy na wczasach” zespołu Raz Dwa Trzy. Nominowany do „Fryderyków 2008” w kategorii najlepsza oprawa graficzna, videoklip roku – reżyseria. Oprawa scenograficzna spektaklu „Bracia Dalcz i S-ka” wg T. Dołęgi-Mostowicza w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie jego autorstwa uznana została za najlepszą scenografię roku 2014 w Plebiscycie Publiczności w Krakowie. W 2016 roku został Laureatem „Złotej Maski” za scenografię do spektaklu „Sześć wcieleń Jana Piszczyka” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Wyróżniony również Nagrodą Teatralną za rok 2017 Marszałka Województwa Pomorskiego za scenografię do spektaklu „Wiedźmin” w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Autor scenografii (często również animacji multimedialnych) do wielu spektakli na scenach muzycznych, dramatycznych i lalkowych, między innymi takich jak: „Proces" (PWST w Krakowie), „Idiota", „Frankenstein”, „Mistrz i Małgorzata” (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu), „Lalka", „Bal w operze”, „Chłopi”, „Zły” (Teatr Muzyczny w Gdyni), „Ziemia obiecana”, „Solaris” (Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie), „Tak jest – piosenki Jacquesa Brela” (Gala 33. PPA we Wrocławiu ), „Koniec” Wojciecha Kościelniaka (Gala 40. PPA, Wrocław), „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy”, „Kariera Nikodema Dyzmy” (Teatr Syrena w Warszawie), „Cyberiada” (Teatr Studyjny PWSTiF w Łodzi), „Czyż nie dobija się koni?” (Teatr Wybrzeże, Gdańsk), „Sąd Ostateczny“, „Don Bucefalo”,  „Aida” (Opera Bałtycka, Gdańsk), „Povolanie pápež“ (Divadlo Andreja Bagara, Nitra), „Gąska” (Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin), „Ronja, córka zbójnika” (Teatr Groteska, Kraków), „Pinokio” (Teatr Miniatura, Gdańsk), „Baron cygański” (Opera i Filharmonia Podlaska, Białystok), „Cabaret” (Teatr im. A. Sewruka w Elblągu), „Pretty Woman - The Musical” (Krakowski Teatr Variété), „Kombinat”, „Irena” (Teatr Muzyczny w Poznaniu). 
Spektakl pt. „Poszukiwany, poszukiwana” jest już jego ósmą , po „Sześciu wcieleniach Jana Piszczyka“, „Człowieku z La Manczy“, „Boskiej!”,  „Hotelu Westminster“, „W górę!” i „Pół żartem, pół sercem” i „Sztukmistrz z miasta Lublina” realizacją w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.
 

Powiązane spektakle