Małgorzata Warsicka

Reżyserka, zajmująca się teatrem dramatycznym, operowym oraz radiowym. Absolwentka Wydziału Reżyserii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Laureatka wielu nagród, m. in. za Najlepszy Debiut Reżyserski na Festiwalu „Pierwszy Kontakt” (2015), Nagrody Forum Młodej Reżyserii w Krakowie (2015), Nagrody za Najlepszą Reżyserię na 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2016) za spektakl „Nieskończona historia” A. Pałygi Teatru im. W. Horzycy w Toruniu, Nagrody za adaptację słuchowiska „Serce Ciemności” J. Conrada w 18. edycji Festiwalu „Dwa Teatry” w Gdyni (2018). W 2019 roku jej „Beniowski. Ballada bez bohatera” J. Słowackiego z Teatru Nowego w Poznaniu zdobył Grand Prix 44. Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych w Opolu w konkursie „Klasyka Żywa”, a reżyserka zdobyła również nagrodę za adaptację. W 2020 roku spektakl „Mistrz i Małgorzata” Teatru Polskiego w Bielsku-Białej w reżyserii Małgorzaty Warsickiej otrzymał nagrodę publiczności oraz „mieszek” za reżyserię na Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE w Katowicach. Jest także laureatką 13. edycji ogólnopolskiego programu stypendialnego „Młoda Polska”. We wrześniu 2020 zadebiutowała na niemieckiej scenie teatralnej realizując „Elektrę” Sofoklesa w Teatrze Miejskim we Freiburgu.

Współpracowała z Teatrami w Krakowie, Warszawie, Gdyni, Toruniu, Olsztynie, Łodzi, Bydgoszczy, Tarnowie, a także z Akademią Muzyczną w Poznaniu i Bydgoszczy realizując spektakle operowe, a także prowadząc kursy aktorskie dla wokalistów.

 

Powiązane spektakle

Czarno-biała fotografia młodej kobiety. Szczupła, ma jasne, długie do łopatek, lekko kręcone włosy. Regularne rysy twarzy, duże, ciemne oczy. Patrzy wprost w obiektyw. Lekko się uśmiecha. Ubrana w rozpięty żakiet i luźny biały t-shirt.