Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Debiutowała już na drugim roku studiów w Gliwickim Teatrze Muzycznym w spektaklu „Wakacje Don Juana” w reż. Anny Polony.

W 2014 została laureatką Nagrody Ministra Kultury za rolę w spektaklu dyplomowym „Dyplom z Kosmosu” w reżyserii Ewy Kaim na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W tym samym roku zdobyła Grand Prix i Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu im. Pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy. W 2021 roku została laureatką Nagrody Prezydenta Bielska-Białej w dziedzinie teatru oraz Lauru Dembowskiego - nagrody artystycznej bielskiego ZASP za rolę w spektaklu „Wyspa Kalina". Za aktorską kreację w tym przedstawieniu była również nominowana do nagrody Złotej Maski w 2020 roku. 

Współpracę z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej rozpoczęła spektaklem „Sześć wcieleń Jana Piszczyka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, gdzie zagrała Koleżankę Wych. Do zespołu aktorskiego bielskiego teatru dołączyła na stałe w kwietniu 2017 roku.

Powiązane spektakle