Iga Sylwestrzak

Urodzona w Bielsku-Białej projektant kostiumów, odzieży, bielizny, oraz produktu. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2013 r. W trakcie studiów tworzyła kostiumy do etiud studenckich Łódzkiej Filmówki min. „Outside Song”, „Pierwszy krok w chmurach” oraz pracowała jako asystentka Zofii De Ines przy spektaklu „Szatnia” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy.

Po studiach pracowała jako projektant odzieży dla marki mrgugu&missgo. Jest związana z marką hop design oraz Culte, creation d’univers sur mesure. W 2015 roku była asystentką Otwartej Pracowni Projektowania Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Projektuje kostiumy do spektakli dla dzieci. Prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych z zakresu projektowania ubiorów oraz wzornictwa. Stylizuje sesje zdjęciowe oraz reklamy. W 2017 r. stworzyła kostiumy do spektakli: „Szklana menażeria” w reż. Filipa Gieldona w krakowskim Teatrze Bagatela; od kilku sezonów z powodzeniem współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, tworząc kostiumy do kolejnych realizacji teatralnych. 

 W 2016 r. podczas Łódź Design Festival Pościele Hop, których jest współautorem, zostały Laureatem Must Have (plebiscyt na najlepsze wdrożenia polskich produktów). W 2013 r. zdobyła II miejsce w konkursie Helena Modrzejewska Ikona Stylu, organizowanym przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w kategorii inspiracje, za projekt oraz realizację płaszcza. Po konkursie praca była wystawiana w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Teatrze Starym w Krakowie. W 2011 roku kolekcja jej autorstwa inspirowana sztuką aborygenów znalazła się w Finale konkursu Warsaw FashionStreet, podczas Warsaw Fashion weekend w Warszawie. Jest laureatką stypendium programu Młoda Polska 2018 i 2020 w dziedzinie sztuki wizualne. W 2021 roku otrzymała nominację do teatralnej nagrody Złota Maska za kostiumy do spektaklu pt. „Cyrano de Bergerac". 

Powiązane spektakle