Oriana Soika

Od 2010 r. absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (opiekun roku: Janusz Gajos). Na deskach teatralnych zadebiutowała podczas III roku studiów w Teatrze Nowym w Łodzi, w spektaklu „Król Duch” w reżyserii Łukasza Kosa. Rok później rozpoczęła pracę w Teatrze Polskim w Poznaniu, gdzie występowała przez następne dwa lata. W 2010 r. wzięła udział w spektaklu „Maszyna do liczenia” w reż. Eugeniusza Korina w Teatrze 6. Piętro w Warszawie.

Na zaproszenie Nikołaja Kolady spektakl dyplomowy „Gąska” z jej udziałem w reż. Grigorija Lifanova został zaproszony na festiwal do Jekatyrenburga, gdzie otrzymał wyróżnienie. Kolejny spektakl dyplomowy, w którym wystąpiła, „Plastelina” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej zdobył Główną Nagrodę w kategorii „Najlepszy spektakl” na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. 

Za rolę Szi w przedstawieniu pt. „Humanka" Oriana Soika otrzymała nagrodę aktorską XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie w 2017 roku. Jest również laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru w 2017 roku. 

 

Powiązane spektakle