Lettycja i lubczyk

Działanie lubczyku, zwłaszcza w postaci nalewki przyrządzonej według specjalnej, szesnastowiecznej receptury, może być naprawdę zaskakujące! Zioło będące nieodzowną ingrediencją magii miłosnej tym razem sprawia, że akcja zaczyna się komplikować, a nawet zmierzać w bardzo niebezpiecznym kierunku.

Bohaterki sztuki - Lettycja i Lotta to dwie ekscentryczne przyjaciółki, które zdaje się dzielić prawie wszystko. Jest jednak coś, co sprawia, że znajdują nić porozumienia – wspólna, starannie ukrywana przed światem pasja, pozwalająca im obu na ekscytującą ucieczkę od szarej rzeczywistości.

„Lettycja i lubczyk” to wyśmienita, nieco szalona komedia z wątkiem kryminalnym i ze zdecydowanie dominującym żywiołem kobiecym. Świetne kreacje aktorskie tworzą tu bowiem Barbara Guzińska, Jadwiga Grygierczyk i Maria Suprun, choć pojawia się również wyrazisty akcent  męski (Grzegorz Sikora).

Paweł Aigner (reżyser), Piotr Klimek (autor muzyki) Magdalena Gajewska (scenografka) oraz Zofia de Ines  i Iga Sylwestrzak (autorki kostiumów) to zespół twórców, który dał się już poznać bielskiej publiczności realizacją znakomicie przyjętego spektaklu „Cyrano de Bergerac”.

„Lettycja i lubczyk” to już trzecia, po „Czarnej komedii” i „Amadeusie” sztuka Petera Shaffera na scenie Teatru Polskiego. 

 

Czas trwania

140 min (1 przerwa)

Twórcy

Obsada

Premiera

22.04.2022

Recenzje

 • Dziennik Teatralny, Jan Gruca - zobaczStrzałka w prawo
 • Lady's Club, Stanisław Bubin - zobaczStrzałka w prawo
 • Magazyn Samorządowy, Agata Wolna - zobaczStrzałka w prawo
Fotografie: Dorota Koperska

Lettycja i lubczykNa scenie! Kup bilet online

 • 14 września
  16:00, sobota
  Mała Scena
 • 15 września
  16:00, niedziela
  Mała Scena