Jagoda Krzywicka

Aktorka dramatu (egzamin eksternistyczny Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie w 2000 roku). W latach 1992-1997 związana ze Stowarzyszeniem Teatralnym Centrum Sztuki KONTRAST w Bielsku-Białej. W 1997 r. dołączyła do zespołu aktorskiego Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. W latach 2008-2010 pracowała w Studium teatralnym im. Juliusza Osterwy w Bielsku-Białej.

Ma na swoim koncie role w Teatrze Telewizji („Anhelli" w reż. Grzegorza Królikiewicza), a także w filmach Franciszka Dzidy („Strefa zmierzchu” oraz „W maju”).

Jej najważniejsze kreacje aktorskie to: Behemot („Mistrz i Małgorzata” w reż. Andrzeja Marii Marczewskiego), Mały Książę („Mały Książę” w reż. Tadeusza Kijańskiego), Masza („Trzy siostry" w reż. Tomasza Dutkiewicza), Audrey („Pół żartem, pół sercem” w reż. Marcina Sławińskiego), Luisa Baccara („Tamara" w reż. Tomasza Dutkiewicza), Prezydentowa de Tourvel („Niebezpieczne związki” w reż. Bartłomieja Wyszomirskiego), Abigeil („Czarownice z Salem” w reż. Bartłomieja Wyszomirskiego), Łagodna („Łagodna” w reż. Zbigniewa Stryja), Karolina („Hotel Nowy Świat" w reż. Magdaleny Piekorz) oraz Konstancja Weber („Amadeusz" w reż. Roberta Talarczyka).

W roku 2004 nominowana do  nagrody Złota Maska za rolę Prezydentowej de Tourvel w „Niebezpiecznych związkach" w reż. Bartłomieja Wyszomirskiego, a w roku 2015  za rolę Barbary Niechcic w spektaklu „Nocami i dniami będę tęsknić za Tobą" w reż. Julii Mark. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru w 2017 roku. 

Powiązane spektakle